Facebook Instagram YouTube
Mərkəz təsis edildi. Birinci korpus və uşaq bağçası binası istifadəyə verildi. İbtidai siniflər üzrə Azərbaycan və rus dillərində tədris başlandı.
2004
Moskva şəhərində yerləşən Lomonosov Məktəbi ilə rəsmi əməkdaşlıq əsasında “İntellekT” təlim proqramının Azərbaycandakı rəsmi nümayəndəsi kimi müvafiq proqramın tətbiqinə başlandı.
2006
İlk məzunlarımızı gələcək həyata yola saldıq.
2007
Ümumi sahəsi 10 min m²-dən çox olan II Korpus binası və Qalereya istifadəyə verildi. İbtidai siniflər yeni korpusa köçürüldü.
2008
Mərkəzin nəzdində dünyanın aparıcı universiteti Kembric Universitetinə məxsus, Beynəlxalq Təhsil üzrə Kembric Qiymətləndirməsi (Cambridge Assessment International Education) sistemində qeydiyyatdan keçərək rəsmi beynəlxalq məktəb fəaliyyətə başladı.
2010
Mərkəzdə beynəlxalq “TOEFL iBT” imtahan mərkəzi fəaliyyətə başladı.
2012
Mərkəzi İsveçrədə yerləşən, 1968-ci ildə yaradılmış Beynəlxalq Bakalavriat- The International Baccalaureate® (IB) təşkilatında qeydiyyatdan keçərək səlahiyyətli Beynəlxalq Bakalavriat Məktəbi kimi fəaliyyətə başlandı.
2015
Məktəb rəhbərliyinə, müəllim, valideyn və şagirdlərə öyrənmə prosesinə interaktiv nəzarət imkanı yaradan Məktəb İdarəetmə və Öyrənmə Sistemi (SMLS) istifadəyə verildi.
2019
Mərkəzin nəzdindəki Uşaq bağçası və Məktəbəqədər hazırlıq mərkəzi rəsmi lisenziya ilə Finlandiya kurikulumu əsasında qurulmuş qlobal “Kipina” brendi ilə fəaliyyət göstərməyə başladı. Uşaq bağçası və məktəbəqədər hazırlıq müəssisəsinin binası və infrastrukturu “Kipina”nın standartları əsasında yeniləndi.
2020
Onlayn dərslərin təşkili, digər idarəetmə sistemlərinin çevik inteqrasiyası, şagird, valideyn və müəllimlərin öyrənmə prosesində birgə aktiv iştirakını təmin edən Məktəb İdarəetmə Sistemi (MİS) istifadəyə verildi.
2021
Bütün sinif otaqları elektron lövhələrlə təchiz edildi.
Mərkəzimiz "Leader in me" proqramına qoşuldu.
2022
Mərkəzimizdə dünya standartlarına cavab verən Elm Laboratoriyaları Mərkəzinin açılışı həyata keçirildi.
2001 — 2026
25 il birlikdə, xoşbəxt gələcəyə gedən yolda.
2001-ci ildə qurulan XXI Əsr Məktəbi ötən 25 il ərzində minlərlə şagirdin inkişaf yoluna şahidlik edib. Bu illər ərzində məktəb yalnız təhsil verən bir məkan deyil, dəyərlər formalaşdıran, şəxsiyyət yetişdirən və gələcəyə inam aşılayan bir icma olub.
Beynəlxalq proqramlara əsaslanan təhsil yanaşması, təhlükəsiz və dəstəkləyici mühit, müəllim və valideyn əməkdaşlığı ilə qurulan məktəb mədəniyyəti bu yolun əsas dayaqlarıdır.
25 il təcrübə
1000+ məzun
18 şagird — hər sinifdə
Övladınızın uğurlu gələcəyi üçün ilk addımı bu gün atın
Sizi məktəbimizlə yaxından tanış olmağa dəvət edirik. Fərdi görüş təyin edin, suallarınızı ünvanlayın.

Учреждения Центра. Были введены в эксплуатацию I корпус и здание детского сада. Открылись начальные классы на азербайджанском и русском языках.
2004
На основе официального сотрудничества со Школой Ломоносова в Москве, в качестве официального представителя в Азербайджане была запущена учебная программа «Интеллект».
2006
Мы провожали первых выпускников во взрослую жизнь
2007
Были введены в эксплуатацию II корпус и галерея, общей площадью более 10 тысяч м2. Начальные классы переведены в новое здание.
2008
При Центре начала работу официальная международная школа, регистрированная в системе международного образования Cambridge Assessment, принадлежащий ведущему университету мира, Кембриджскому университету.
2010
В центре был открыт международный экзаменационный центр TOEFL iBT.
2012
Центр зарегистрирован в Международном бакалавриате® (IB), расположенном в  Швейцарии который был основан в 1968 году и стал официальной школой международного бакалавриата.
2015
С целью обеспечивает интерактивный контроль над процессом обучения для администрации школы, учителей, родителей и учащихся, была запущена Система Школьного Управления и Обучения (SMLS).
2019
Учреждённый при Центре детский сад и дошкольная подготовительная школа на основе официальной лицензии начали работать под глобальной маркой, разработанной по прототипу финской учебной программы, «Kipinä». В здании и инфраструктуре детского сада и дошкольного учреждения был произведен капитальный ремонт в соответствии со стандартами "Kipinä".
2020
Была запущена Система управления школой (СУШ), предусматривающая организацию онлайн уроков, гибкую интеграцию других систем управления и более активное совместное участие учеников, родителей и учителей в процессе обучения.